KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15103023
*
nr 1510 3023
Akvarell
AGNETA HALL. "Kvinna på sängen". Signerad. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 60x57 cm
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:17:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 15:01:22
1
Vinnande bud
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta hall akvarell akvareller vattenfärg
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
-
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30
*
Akvarell
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
nr 1510 3023
Akvarell
AGNETA HALL. "Kvinna på sängen". Signerad. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 60x57 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/12 15:01:22 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 160 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta hall akvarell akvareller vattenfärg
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20 -
8106 Gouache
Elli Hemberg (1896-1994), Sverige. Ej signerad, "p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30



